Страхування агровантажів

Страхування перевезення швидкопсувних та заморожених вантажів, являє собою процесс при якому наша компанія покриває ризики пошкодження чи втрати вантажу в процессі транспортування, перевантаження та тимчасового зберігання. Ми приймаємо на страхування всі види та сорти фруктів, ягід та овочів, а також будь-якої передпродажної обробки.

Ризики.

Підбір оптимального набору ризиків при страхуванні вантажу є одним із першочергових завдань, що стоять перед сторонами договору страхування в процесі узгодження умов страхування.

Практика страхування вантажів, незалежно від способу перевезення вантажу, надає Страхувальнику право вибору одного з трьох можливих варіантів страхового покриття. Найчастіше категорії ризику в страхуванні вантажів позначають буквами латинського алфавіту (А, B, С):

А) З відповідальністю за всі ризики (All risk)

В) З відповідальністю за приватну аварію (With particular average – WA)

С) Без відповідальності за пошкодження, крім випадків катастрофи (Free of Particular Average – FPA)

Основною відмінністю даних категорій є принцип формування набору ризиків. Категорія ризиків А будується за принципом виключених ризиків, тобто «Всі ризики, крім …» (звідси категорія і отримала свою назву – «Усі ризики»), при цьому виключаються з об’єму страхового покриття випадки наводяться в договорі (правилах) страхування вантажів. У міжнародній практиці дана категорія страхового покриття називається страхуванням «All risk».

Категорії В і С побудовані на принципі названих, конкретних ризиків.

Страховий поліс може містити довільний набір ризиків, узгоджений в індивідуальному порядку між Страхувальником і Страховиком. Конкретизація ризиків може суттєво знизити страховий тариф.

У 90% випадків вантаж страхується по найбільш повного набору ризиків, тобто проводиться страхування вантажів від «Всіх ризиків». В рамках договору страхування вантажів, укладений на цій умові, страховим випадком є:

пожежа або вибух;

стихійні лиха, небезпечні природні явища;

дорожньо-транспортна пригода (ДТП);

перекидання автомобільного транспортного засобу;

схід з рейок залізничного транспортного засобу;

катастрофи або зіткнення морських (річкових) суден;

крах (падіння) повітряного судна;

посадка на мілину, викид на берег, аварія, затоплення або перекидання судна;

Змиття вантажу з борту судна, проникнення всередину судна забортної води і підмокання вантажу, що знаходився в трюмі або в закритому контейнері на судні;

обвалу мостів, тунелів, інших транспортних комунікацій, складських приміщень та інших будівель і конструкцій, аварій підйомно-транспортного обладнання;

падіння вантажу внаслідок непередбачених подій в процесі навантаження, укладання, вивантаження;

протиправних дій третіх осіб (крадіжки, грабежу або розбою);

пропажі транспортного засобу з вантажем без вісті.

Також в рамках будь-якої з трьох категорій страхового покриття покриваються внески і витрати по загальній аварії, які зобов’язаний понести Страхувальник, а також всі необхідно і доцільно здійснені витрати по рятуванню вантажу та мінімізації розміру збитку.

Страхове покриття за ризиками категорій B і С як правило застосовується при страхуванні морських вантажоперевезень, оскільки містять набір актуальних ризиків саме при перевезеннях морським транспортом.

Перевезення якими видами транспорту можна страхувати:

Можуть бути застраховані вантажі, що перевозяться автомобільним, залізничним, морським (річковим), авіаційним транспортом і в змішаних (мультимодальних) перевезеннях декількома видами транспорту.

При цьому страхування поширюється як на перевезення, так і на перевантаження (перевалки) та тимчасове зберігання на складах, терміналах, якщо вони відбуваються в період і на території дії страхування, зазначених у страховому полісі.

Територія страхування (маршрути перевезень)

Страховий захист в відношення застрахованого вантажу надається в межах обумовленої в страховому полісі території страхування. Під територією страхування розуміється країна, (регіон) по якій пролягає маршрут перевезення вантажу між пунктами відправлення та призначення, включаючи пункти проміжного зберігання і перевантажень (перевалок). Крім того, в міжнародній практиці страхування вантажів традиційно виключені з покриття зони військових конфліктів.

Страхова сума

Страховою сумою є встановлена ​​в договорі страхування грошова сума, в межах якої Страховик зобов’язується виплатити страхове відшкодування за договором страхування.

Розмір страхової суми визначається угодою сторін при укладенні договору страхування. Як правило, страхова сума встановлюється на підставі товаросупровідних документів (договір купівлі-продажу, інвойс, товарна накладна та ін.). Страхова сума по вантажу не повинна перевищувати його дійсну вартість (страхову вартість) на момент укладення договору страхування. За винятком умов Інкотермс CIP.

Страхова сума встановлюється:

  1. в гривнях при перевезеннях по території України, крім випадків перевезень в режимі митного транзиту;
  2. в іноземній валюті при перевезеннях в режимі експорту (з моменту проходження митного оформлення) або імпорту (до моменту розмитнення товару) в договору купівлі-продажу.

При страхуванні імпортних вантажів в деяких випадках в страхову суму можуть бути включені витрати, пов’язані з організацією перевезення, зберігання вантажу, сплатою митних зборів та інших зборів, які в наслідку можуть бути підтверджені документально.

При страхуванні експортних поставок на умовах CIP або CIF (Інкотермс), згідно з якими в ціну товару включаються його вартість і витрати по страхуванню і транспортуванню товару до місця призначення), страхова сума може бути встановлена ​​в розмірі 110% від контрактної (дійсної) вартості вантажу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

[an error occurred while processing the directive]