Cтрахування агровантажу CIP

Cтрахування вантажу на умовах CIP Iнкотермс

Що таке умови поставки CIP (розшифровка, переклад)?
Умови поставки CIP Інкотермс 2020 року – це торговий термін міжнародних правил Інкотермс 2020 року, розшифровується «Carriage and Insurance Paid to» named place of destination перекладається «Фрахт / перевезення та страхування оплачені до» вказана назва місця призначення – означає, що продавець вважається виконав свої зобов’язання по постачання тоді, коли він передав застрахований на користь покупця товар, випущений в митному режимі експорту, своєму перевізнику для перевезення до місця призначення.

Умови поставки CIP Інкотермс 2020 визначають права і обов’язки сторін з міжнародного контракту купівлі-продажу, вказують необхідні для перевезення, страхування та митного оформлення дії, коли і де продавець передає товар покупцеві, а також які ризики і витрати несе кожна зі сторін.

Умови поставки CIP Інкотермс 2010 і CIP Інкотермс 2020 по своїм змістом в основному ідентичні. Міжнародна торгова палата (ICC) з 2020 року не зобов’язує застосовувати нові правила Інкотермс 2020 року, а лише рекомендує їх до використання, тому в міжнародних контрактах можна посилатися на правила Інкотермс 2010, а також на правила Інкотермс 2000 або навіть на більш ранні версії Інкотермс. Вперше базис CIP з’явився в Інкотермс 1990, як позначення «Перевезення і страхування, оплачені до».

Інкотермс 2020

Обов’язки по базисних умов поставки CIP (СІП)
Згідно базисних умов поставки CIP в правилах Інкотермс 2020 року, продавець зобов’язаний оплатити витрати і фрахт, необхідні для страхування і доставки товару у вказане місце призначення, виконати експортне митне оформлення для вивезення товару з оплатою експортних мит і інших зборів у країні відправлення, однак продавець не зобов’язаний виконувати митні формальності для ввезення товару, сплачувати імпортні мита або виконувати інші імпортні митні процедури при ввезенні. При намір сторін покласти на покупця витрати з доставки товару до місця призначення доцільно використовувати правило FCA Інкотермс 2020.

Базис CIP може застосовуватися під час перевезення товару будь-яким видом транспорту, включаючи змішані перевезення. Під словом «перевізник» розуміється будь-яка особа, яка на підставі договору перевезення бере на себе зобов’язання забезпечити самому або організувати перевезення товару по залізниці, автомобільним, повітряним, морським і внутрішнім водним транспортом або комбінацією цих видів транспорту. Також продавець може самостійно, власним транспортом доставити товар покупцеві, без укладення договору перевезення.

 
Умови поставки CIP Інкотермс 2020 вимагають, щоб продавець відвантажив товар своєму перевізнику. Продавець повинен виконати експортне митне оформлення, а покупець повинен виконати імпортне митне оформлення. Правила CIP вимагають, щоб продавець узяв на себе відповідальність за укладення договору на перевезення до узгодженого місця призначення, без вивантаження товару з транспортного засобу.

 
Якщо доставка в пункт призначення повинна відбутися після того, як покупець виконає необхідну імпортну митну очистку, і виникне затримка при виконанні митного оформлення, то тоді вартість зберігання товару на митному складі буде за рахунок покупця, завжди припускаючи, що продавець надав покупцеві необхідні документи вчасно.

Продавець повинен на свій ризик і за свій рахунок виконувати всі формальності з оформлення експорту, необхідні країною експорту, такі як ліцензії або дозволу, оформлення безпеки на експорт, огляд перед відправкою, і будь-які інші дозволи або схвалення. Крім того, оскільки пункт доставки в базисі поставки CIP знаходиться в країні-імпортері, продавець також повинен виконати і оплатити всі формальності, необхідні будь-якою країною транзиту, до того, як ця поставка відбудеться.

Страховка в базисі поставки CIP
Відповідно до умов поставки CIP продавець повинен укласти договір страхування за свій рахунок на користь покупця з максимальним покриттям від усіх ризиків втрати чи пошкодження товару. Страхова сума в договорі страхування повинна становити не менше 110 відсотків від вартості контракту і в валюті міжнародного контракту. Страховка повинна покривати товари як мінімум протягом терміну всій перевезення від місця відвантаження товару до зазначеного місця призначення.

Продавець повинен надати покупцеві окремий договір страхування або страховий сертифікат спільно зі страховим полісом, у якому повинні бути вказані деталі поставки, щоб дозволити покупцю або будь-якого іншого особі, яка має страховий інтерес до товару, вимагати від страховика страхової виплати при настанні страхового випадку.

  У ранній редакції правила CIP Інкотермс 2010 від продавця потрібно забезпечення тільки мінімального страхового покриття.

Розподіл ризиків і відповідальності за умовами CIP
Умови поставки CIP Інкотермс 2020 покладають на покупця нести всі ризики втрати або пошкодження товару, після передачі товару продавцем перевізнику, а не коли товар досягне місця призначення. Термін CIP Інкотермс 2020 містить два критичних моменти, оскільки ризики і витрати переходять в двох різних місцях: ризики після завантаження товару в транспортний засіб (також як і в умовах поставки FCA Інкотермс 2020), а витрати в місці призначення. При намір сторін покласти на продавця не тільки витрати з перевезення товару до місця призначення, а й ризики втрати чи пошкодження товару доцільно використовувати правило DAP Інкотермс 2020.

Ціна CIP, умови оплати і перехід права власності
Ціна CIP (CIP price) означає, що контрактна (інвойсової або митна) ціна за товар включає в себе суму вартості самого товару, експортного митного оформлення цього товару з оплатою експортних мит і інших зборів і вартості доставки (фрахту) до зазначеного місця призначення і вартості страхування товару на користь покупця.

Базисні умови поставки CIP Інкотермс 2020 не вказують ціну за товар і спосіб оплати, (передоплата, часткова передоплата, післяплата або після подання документів до банку по акредитиву), не визначають, коли повинна бути проведена оплата (до відвантаження, відразу після відвантаження, через місяць після відвантаження або ще як небудь), не регламентують перехід права власності на товар або наслідки порушення договору. Ціна, оплата і перехід права власності повинні бути визначені в умовах договору купівлі-продажу.

Приклад базису CIP в договорі поставки
Загальна вартість Товару, що поставляється за цим договором, становить 200 000 Доларів США на умовах поставки CIP Ташкент (Узбекистан) Інкотермс 2020.

За цим договором Продавець виробляє відвантаження Товару на умовах поставки CIP Ташкент (Узбекистан) Інкотермс 2020.

 
Право власності на поставлений Товар переходить від Продавця до Покупця після підписання акту прийому-передачі представниками сторін.

Відмінності умов поставок CIP і CPT
Різниця між умовами поставки CIP і CPT – в страхуванні товару продавцем на користь покупця.

Простими словами за умовами поставки CIP: за рахунок продавця, застрахований товар, що пройшов експортне митне оформлення, силами продавця перевозиться до зазначеного місця призначення, ризики втрати або пошкодження товару переходять після передачі товару продавцем перевізнику (тобто навантаження товару на транспортний засіб).

За базису поставки CPT Інкотермс 2020: товар, за рахунок продавця, який пройшов експортне митне оформлення, силами продавця перевозиться до зазначеного місця призначення, ризики втрати або пошкодження товару переходять після передачі товару продавцем перевізнику (тобто навантаження товару на транспортний засіб).

 
Основні відмінності умов поставки CIP від ​​інших термінів представлені в таблиці Інкотермс 2020.

 таблиця Інкотермс 2020

Переваги і недоліки застосування правила CIP
Умови поставки CIP дуже схоже на правило CPT Інкотермс 2020 з одним дуже важливою відмінністю. Базис поставки CIP вимагає, щоб продавець застрахував за свій рахунок товар на користь покупця з максимальним покриттям від усіх ризиків втрати і пошкодження, що є гдавним перевагою для покупця використання торгового терміна CIP.

Умови поставки CIP мають два важливих моменти. Поставка товару відбувається, коли продавець передає товар своєму перевізнику (тобто після повного вантаження товару на транспорт) за договором перевезення, щоб доставити його в цей пункт призначення. Саме в цьому місці відвантаження товару в країні продавця ризики втрати або пошкодження переходять від продавця до покупця. У місці призначення країнипокупця переходять лише витрати з транспортування товару. Важливо не плутати – ризики і витрати переходять від продавця до покупця в двох різних місцях.

Правило CIP не дає визначення того, де може бути місце відвантаження, воно буде повністю залежати від того, про що домовилися продавець і покупець. Для перевезення автомобільним транспортом це може бути приміщення покупця, по залізниці це може бути залізнична станція, для авіаперевезень – або вантажний термінал аеропорту, або термінал експедитора, а для морських контейнерів – контейнерний майданчик або контейнерна вантажна станція. Недоліком для покупця є те, що він бере на себе ризики, коли товар знаходиться у перевізника продавця.

Незважаючи на те, що МТП (ICC) для контейнерних морських перевезень рекомендують замість базису поставки CIF Інкотермс 2020 застосовувати термін CIP, на практиці це правило для даного виду перевезення практично не використовується. Це пов’язано з тим, що при поставках CIP покупець не хоче брати на себе ризик пошкодження або втрати товару в країні експортера, а брати тільки тоді, коли товар був фактично експортований, тобто після навантаження контейнера на борт судна. Адже спочатку, покупець не тільки не знає, коли і де відбулося

[an error occurred while processing the directive]